بلوک شیشه ای

بلوک ها از دو جداره وکیوم شده شیشه که فضای میانی آنها خلا است تشکیل شده وعایق بسیار مناسبی برای سرما ، گرما ، رطوبت و صدا بشمار می آید. این بلوک ها در طیف متنوع و گسترده ای عرضه می شوند. از بلوک های مشبک میشود برای کنترل میزان نور عبور داده شده استفاده کرد.برای ایجاد فضایی با رنگ خاص نیز میتوان طبق سلیقه از بلوک هایی با رنگ های مختلف استفاده کرد. دسته ای دیگر از این بلوک ها برای جلوگیری از عبور نور نیز طراحی شده اند که طبق نیاز مشتری در رنگ های متنوع عرضه میشوند. فضاي عمومي ساختمان نياز به نور زيادي دارد و شيشه بخاطر عدم استقامت در برابر عوامل محيطي و منتقل کردن صوت و حرارت براي اينگونه فضا ها مناسب ديده نمي شود ولي بلوك شيشه اي نور را منتقل می کند و در عين حال بسياري از خصوصيات يك ديوار آجري محكم را دارا مي باشد و مي توان از آن براي اينگونه فضا ها استفاده کرد.

بلوک شیشه ای

 

 

بلوک شیشه ای

 

بلوک شیشه ای یا گلاس بلاک (Glass Block) به قطعاتی گفته Ù…ÛŒ‌شود Ú©Ù‡ از جنس شیشه ساخته Ù…ÛŒ‌شوند این قطعات جداي از  جنبه هاي تزئینی، كاربردهاي بسياري دارند. برای اتصال آنها معمولا از ملات يا چسب به همراه اسپيسر يا جدا كننده استفاده Ù…ÛŒ‌شود. بلوک‌های شیشه‌ای ازدهه 1900ساخته شدند Ùˆ بیشتر برای تامین نور طبیعی ساختمان توسط دیوارها کاربرد دارند. امروزه در معماري روز جهان، بلوك شيشه هاي نقش ويژه اي را ايفا مي نمايد Ùˆ مهندسان Ùˆ طراحان Ùˆ آرشيتكتهاي معتبر بين المللي از اين محصول در راستاي ايجاد فضاهاي دكوراتيو استفاده مي نمايند.

بلوک شیشه ای

 

تولید این نوع بلوك در کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش، ایتالیا، لهستان، ترکیه، اندونزی، تایلند، چین و آمریکا وجود داشت و تا مدتها توليد آن به شکل انبوه در ایران انجام نگرفته بود. به همت متخصصان و مديران توانمند ایرانی از سال 1388 توليد آن به شكل انبوه آغاز شد و رفته رفته تنوع رنگي و سايز جديد به آن اضافه گرديد. بلوك های شیشه ای مزایای بسیار و کاربردهای خاص نسبت به آجرهای سنتی دارا می باشند و به همین دلیل بازار جهانی بسیار خوبی را بدست آورده و روز به روز مصرف آن بیشتر می شود. این محصول در سالهای اخیر در بازار ایران جای باز نموده بطوری که در حال حاضر عمدتا" محصولات ایرانی سبقت را از نمونه هاي وارداتي ربوده است.

بلوک شیشه ای

کلیه حقوق وب سایت متعلق به ULDUZ می باشد ©2016